تبلیغات

 

خبرهای مهم

جستجو

 

استقبال مردم از صفحه‌های خورشیدی رو به افزایش است PDF چاپ نامه الکترونیک
اخبار - اخبار یارانه ها

پس از هدفمندی یارانه‌ها؛
استقبال مردم از صفحه‌های خورشیدی رو به افزایش است

خبرگزاری فارس: کارشناس و واردکننده صفحه‌های خورشیدی به اصفهان گفت: پس از اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها استقبال مردم از پنل‌ها یا همان صفحات خورشیدی برای تأمین انرژی رو به افزایش است.

خبرگزاری فارس: استقبال مردم از صفحه‌های خورشیدی رو به افزایش است

اصغر محمودی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اینکه با استفاده بیشتر از پنل‌های خورشیدی در کشور می‌توان سهم قابل‌توجهی در صرفه‌جویی در زمینه انرژی ایفا کرد، اظهار داشت: در حال حاضر ما در کشور خود توانایی تولید صفحه‌های خورشیدی را به دست نیاورده‌ایم و این نیاز از طریق واردات تأمین می‌شود.
وی ادامه داد: هر خانوار ایرانی می‌تواند با خرید پنل خورشیدی مورد نیاز خود از این انرژی پاک و ارزان استفاده و هزینه‌های پرداختی در زمینه انرژی را کاهش دهد.
کارشناس و واردکننده صفحه‌های خورشیدی به اصفهان در ادامه با بیان اینکه بیشتر پنل‌های خورشیدی ایران از آلمان وارد می‌شود، گفت: استفاده از پنل‌های خورشیدی نیاز به فرهنگ‌سازی در این زمینه دارد چرا که در کشور آلمان که هم‌اکنون استفاده زیادی از این صفحه‌ها دارد سال‌های فرهنگ‌سازی این مسئله به طول انجامید.
وی با اشاره به اینکه در ایران نیز با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها استفاده از صفحه‌های خورشیدی افزایش یافت، افزود: خرید صفحه‌های خورشیدی شاید در ابتدا برای مردم پرهزینه به نظر برسد اما این نکته را باید مردم مد نظر قرار دهند که در بلند مدت هزینه‌های مصرف برق و یا حتی گاز در خانوارها کاهش می‌یابد.
محمودی ادامه داد: این صفحات توانایی تولید هم کیلو وات وهم مگاوات را دارند به گونه‌ای که تا دو هزار کیلووات در سال نیز می‌توان از این طریق برق برای یک واحد تولید کرد.
واردکننده صفحه‌های خورشیدی به اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از پنل‌های خورشیدی حتی برای اقلیم‌های با آب و هوای سرد و مرطوب که همواره نور خورشید در آنها تابش ندارد نیز وجود دارد، تصریح کرد: استفاده از این صفحه‌ها در کشوری مانند آلمان که میزان رطوبت آن بیش از ایران است به مراتب بیشتر از کشور ما است که در منطقه‌ای خشک و آفتابی قرار گرفته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر صفحه‌های خورشیدی که از طریق آلمان به ایران وارد می‌شوند دارای 25 سال ضمانت‌نامه هستند و در صورتی که مردم از این امکان برای تأمین برق مورد نیاز خود استفاده کنند ظرف مدت شش سال شاهد بازگشت هزینه‌های خود هستند.
محمودی در مورد استفاده این صفحه‌ها برای ادارات و سازمان‌های دولتی، افزود: حدود دو سال پیش مذاکراتی با وزیر نفت در این ارتباط داشتم که بر اساس آن وزارت نفت تصمیم گرفت خود از این پنل‌ها در شرکت استفاده کند تا زمینه تشویق مردم برای استفاده از این محصول نیز فراهم شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در مورد واردات صفحه‌های خورشیدی به کشور وجود ندارد، اضافه کرد: تنها یکی از مسائل بر سر راه واردات پنل‌های خورشیدی تعرفه بالای گمرکی است که این مشکل نیز با رایزنی‌هایی که با مدیران گمرکی داشتیم در دست بررسی و رفع است.
این فعال اقتصادی و واردکننده صفحه‌های خورشیدی در پایان بر استفاده از این صفحات در مدارس و مراکز آموزشی تاکید کرد و افزود: اگر دانش‌آموزان استفاده از این امکان را در مدارس آموزش ببینند برای فرهنگ‌سازی آن در جامعه با مشکل کمتری در کشور روبه‌رو هستیم.